News

Wymiana wentylatora w zasilaczu

Fanswap - gdy hałas jest nieznośny

Rozpoczynamy od odkręcenia pokrywy zasilacza. Ta mocowana jest zwykle za pomocą czterech małych śrubek. Zdejmujemy ją ostrożnie, po czym uważnie przyglądamy się siatce kabli w naszym zasilaczu.

Wymiana wentylatora w zasilaczu

Wewnątrz naszego Anteca kable zostały unieruchomione za pomocą plastikowych opasek zaciskowych. Na czas całej operacji dla ułatwienia możemy się ich pozbyć, posługując się płaskoszczypami lub nożykiem do tapet. Zaraz potem szukamy przewodów zasilających wentylator.

Wymiana wentylatora w zasilaczu

Komentarze (2)

Poniżej wyświetlone są komentarze opublikowane najwcześniej (1-2). Wyświetl 10 najnowszych komentarzy. Autorem ostatniej wypowiedzi jest: Guest.

conndor

  • Użytkownicy
  • 46 postów

Napisano 15 lip 2008, 14:07

Bardzo dobry artykuł uwzględniający że nie każdy jest elektronikiem i musi umieć lutować, uwzględnia wszystkie operacje jakie powinny być wykonane, oczywiście zamiast taśmy izolacyjnej możemy zastosować koszulki zdjęte z innych grubszych przewodów, ale to mała drobnostka. Oczywiście wentylator dobieramy o jak największej wydajności przy jak najniższych obrotach. Z reguły wentylatory powyżej 2000 obr/min zaczynają być słyszalne z odległości 1m.
Takie artykuły przypominają o bardzo ważnych sprawach lecz zapominanych bardzo dobrze 10 pnk.
Powodzenia

Guest

  • Goście

Napisano 15 sty 2012, 14:13

Bardzo dobry poradnik który pomoże w większości przypadków na wyciszenie głośno pracującego wentylatora w zasilaczu. Przy okazji mogę dodać ze istnieje możliwoś całkowicie darmowego wyciszenia zasilacza którą osobiście polecam. Mianowicie należy wykonać te wszystkie czynnosci pokazane w poradniku a następnie w samym plastikowym wirniku wyciągnąć njlepiej igłą gumową zaślepkę (zaślepka moze być przykryta naklejką producenta wentylatora i trzeba ja odkleić) i nasmarować łożysko wentylatora. Smar użyty do tej operacji według uznania.Po złożeniu i zamontowaniu zasilacza włączamy komputer i cieszymy sie błogą ciszą podwójnie gdyż osiagneliśmy cel bez wydania ani jednej złotówki (oprócz oczywiście smaru)
Jeśli zalogujesz się Twoje komentarze zostaną powiązane z Twoim kontem na forum. Nie będziesz musiał(a) podawać także kodu zabezpieczającego. Jeżeli nie masz jeszcze konta, możesz zarejestrować się.
Zgłoś błąd