News

Serie wydawnicze – najciekawsze reedycje

Tanie gry z serii eXtra Klasyka, TopSeller, Premium Games, EA Classics i innych po prześwietleniu

Oferta CD Projektu (część pierwsza)

Studio CD Projekt dużo kombinuje ze swoimi seriami wydawniczymi (częste zmiany „wizerunków”, sporo przepakowań z droższego cyklu do tańszego) i chyba coraz gorzej na tym wychodzi. Z ofertą Cenegi przegrywa – co prawda minimalnie – na prawie każdym polu (co w niemałym stopniu jest zapewne skutkiem tego, że firma Michała Kicińskiego ostatnio wydaje o wiele mniej nowych produkcji). CD Projekt właściwie nie posiada ani jednej sagi stricte budżetowej, którą można by bezpośrednio porównać do Power Play’a czy też Taniej Serii. Były próby stworzenia konkurencji w podobnej sferze cenowej, ale niezbyt udane. Ot, w ostatnich miesiącach 2008 roku zadebiutowała seria $upercena (najpierw 9,99 zł za sztukę, później 14,99 zł; klasyczny DVD-box), która była podzielona na trzy edycje: Klasyczna Gra, Rodzinna Rozgrywka oraz Zabawa i Relaks. Kreowały ją dość słabe (na przykład Patriots: A Nation Under Fire), hermetyczne (między innymi Victoria: Empire Under the Sun) i solidnie przeczołgane w innych sagach (ot, Gothic) tytuły. Fakt, że znalezienie produkcji z tego cyklu na półkach sklepowych graniczy z cudem i wydawca w ogóle go nie promuje (nie ma go nawet na – skądinąd za rzadko aktualizowanej – stronie internetowej dystrybutora), potwierdza przypuszczenia, jakoby została już jakiś czas temu uśmiercona.

Okładki gier należących do tanich serii firmy CD Projekt

Lepiej prezentuje się sytuacja związana z produktami ze średniego poziomu cenowego. Mamy tutaj dwa cykle: eXtra Klasyka oraz TopSeller. Pierwsza, już nielicho leciwa i wielokrotnie przeistaczana seria, oferuje gry wydane w trzech wariantach: DODATEK (19,99 zł za jeden egzemplarz), HIT (24,99 zł za sztukę) oraz GOLD (29,99 zł za jedną pozycję; tytuły z każdej edycji są w tradycyjnych DVD-boksach). Dość regularnie są one wzbogacane o nowe produkcje, ale od dobrych kilkunastu miesięcy brakuje mocnych gier, które znacząco polepszyłyby wyniki sprzedaży (nawiasem mówiąc, te lepsze, które tworzą eXtra Klasykę, to mało opłacalna pozostałość po ogólnopolskiej promocji tworów należących do starszej edycji TopSellera [niecałe 20 zł za sztukę]). Mimo to jest bardzo groźną konkurencją dla Pomarańczowej Kolekcji Klasyki. Dużo – i pozytywnego, i pejoratywnego – dzieje się za to w wspomnianym TopSellerze (39,99 zł za sztukę; najczęściej premierowe pudełko, które jest w tekturowej wsuwce). Źródłem dwoistych emocji jest niedawna metamorfoza cyklu: z jednej strony pojawiło się kilka nowych, naprawdę niezłych tytułów, z drugiej – w sadze utrzymały się pozycje, które były dostępne podczas rzeczonej wyprzedaży starszej wersji TopSellera. Powodzenie rzeczonej przemiany w dużym stopniu zależy więc od przyszłych rozwiązań, jakie zaserwuje wydawca. Omawiając ten średni przedział cenowy, warto na koniec wspomnieć, że CD Projekt ma kilka cyklów wydawniczych dla najmłodszych (Dookoła Filmu, serie związane z marką Disney). W ich przypadku relacja cena/jakość jest dość korzystna – tym większa szkoda, że te wznowienia są coraz rzadziej uzupełniane o nowe pozycje.

Komentarze (3)

Poniżej wyświetlone są komentarze opublikowane najwcześniej (1-3). Wyświetl 10 najnowszych komentarzy. Autorem ostatniej wypowiedzi jest: jesi.

juliadave

  • Goście

Napisano 22 wrz 2017, 15:00

Thanks for sharing this best stuff with us! Keep sharing! I am new in the blog writing.All types of blogs and posts are not helpful for the readers.Here the author is giving good thoughts professional writing services and suggestions to each and every reader through this article.Quality of the content is the main element of the blog. This is the way of writing and presenting.Waiting for again wonderful blogs or posts.

jessicaalex

  • Goście

Napisano 22 wrz 2017, 15:03

I really enjoyed reading your article. I found this as an informative and interesting post, so i think it is very useful can someone do my assignment for me and knowledgeable. I would like to thank you for the effort you made in writing this article.

jesi

  • Goście

Napisano 16 paź 2017, 09:44

Great post thanks for sharing best vpn for kodi
Jeśli zalogujesz się Twoje komentarze zostaną powiązane z Twoim kontem na forum. Nie będziesz musiał(a) podawać także kodu zabezpieczającego. Jeżeli nie masz jeszcze konta, możesz zarejestrować się.
Zgłoś błąd