News

Serie wydawnicze – najciekawsze reedycje

Tanie gry z serii eXtra Klasyka, TopSeller, Premium Games, EA Classics i innych po prześwietleniu

Cenega – kupujemy (część piąta)

Resident Evil 5 (Premium Games; średnia ocen wystawionych grze: 86 proc.) – mnie, w przeciwieństwie do wielu recenzentów, „piątka” trochę odrzuciła. Radykalnie zredukowano elementy charakterystyczne dla horrorów (które bardzo lubię, a we wcześniejszych częściach sagi były kozackie), zaś ciut skostniałe fundamenty rozgrywki (duża liniowość, ograniczenia w gameplay’u odziedziczone po poprzednich odsłonach cyklu) za bardzo gryzą się z next-genowością: dynamicznymi i emocjonującymi strzelaninami oraz przednią sferą wizualną. Rzeczami bezspornymi są za to intrygująca fabuła, która luźno nawiązuje do tego, co wcześniej działo się w sadze, świetnie zaprojektowane lokacje budujące unikalny nastrój oraz – tradycyjnie dla japońskiej serii – znakomicie przygotowane modele żądnych naszej krwi niemilców. Nie brakuje również wielu buńczucznych bossów, z którymi walki może nie należą do najbardziej spektakularnych w historii gatunku, ale bez wątpienia są emocjonujące i pełne miodu. Summa summarum, niezależnie od naszych doświadczeń z cyklem Resident Evil, warto sprawdzić „piątkę”, szczególnie jeśli lubimy sieciową kooperację, która w tym dziele ekipy Capcom jest nad wyraz ekscytująca.

Screen z gry Resident Evil 5

Batman: Arkham Asylum (Premium Games; średnia ocen wystawionych grze: 91 proc.) – produkcja studia RockSteady zapowiadała się „tylko” dobrze, tradycyjnie niewielu interesowało czymś, co ma – w tym przypadku co prawa niewielki, ale jednak – pierwiastek egranizacji. A tu proszę: konkretna nawalanka, która, oprócz satysfakcjonującego systemu walki, oferuje – tu i ówdzie słychać anielskie śpiewy – świetną, dojrzałą fabułę oraz solidną oprawę graficzno-dźwiękową. Tony genialnego klimatu wspomaganego frymuśnymi bossami idealnie komponują się z frenetyczną akcją, której, co jest ostatnio rzadkością, starcza na ponad 10 godzin. I choć gra nie jest szczególnie innowacyjna i boryka się z kilkoma problemami natury technicznej, to i tak obok X-Men Origins: Wolverine była największą pozytywną niespodzianką 2009 roku. Nie dziwota więc, że na Batman: Arkham Asylum 2 czeka nieporównywalnie większa liczba graczy niż wcześniej na „jedynkę”, a każda nowa informacja o „dwójce” jest wyczekiwana przez niemałą rzeszę fanów jak moment otwierania świątecznych prezentów.

Komentarze (3)

Poniżej wyświetlone są komentarze opublikowane najwcześniej (1-3). Wyświetl 10 najnowszych komentarzy. Autorem ostatniej wypowiedzi jest: jesi.

juliadave

  • Goście

Napisano 22 wrz 2017, 15:00

Thanks for sharing this best stuff with us! Keep sharing! I am new in the blog writing.All types of blogs and posts are not helpful for the readers.Here the author is giving good thoughts professional writing services and suggestions to each and every reader through this article.Quality of the content is the main element of the blog. This is the way of writing and presenting.Waiting for again wonderful blogs or posts.

jessicaalex

  • Goście

Napisano 22 wrz 2017, 15:03

I really enjoyed reading your article. I found this as an informative and interesting post, so i think it is very useful can someone do my assignment for me and knowledgeable. I would like to thank you for the effort you made in writing this article.

jesi

  • Goście

Napisano 16 paź 2017, 09:44

Great post thanks for sharing best vpn for kodi
Jeśli zalogujesz się Twoje komentarze zostaną powiązane z Twoim kontem na forum. Nie będziesz musiał(a) podawać także kodu zabezpieczającego. Jeżeli nie masz jeszcze konta, możesz zarejestrować się.
Zgłoś błąd