News

Serie wydawnicze – najciekawsze reedycje

Tanie gry z serii eXtra Klasyka, TopSeller, Premium Games, EA Classics i innych po prześwietleniu

Cenega – kupujemy (część trzecia)

Sezon na Misia (Planeta Gier; średnia ocen wystawionych grze: 58 proc.) – całkiem przyjemna gra dla najmłodszych, którą warto wybrać chociażby ze względu na świetną polską wersję językową, ogólne dopracowanie (z czym bywa problem w tego typu produkcjach) oraz fakt, że fabuła tytułu nie jest wątłą kalką filmowej historii. W grze wcielamy się w nieco ciamajdowatego niedźwiedzia grizzly tudzież jelenia, którzy razem z innymi zwierzętami z lasu robią wszystko, by dokopać chełpliwym myśliwym. Kręgosłup rozgrywki jest dość klasyczny – zabawa bazuje na prostych czynnościach zręcznościowo-logicznych, które najczęściej są sprzężone z nieskomplikowanymi, ale wciągającymi minigrami. Całość jest przyozdobiona niezłą i oczywiście kolorową grafiką oraz doprawiona garścią niezgorszego humoru, który jest źródłem uśmiechu nie tylko na twarzach maluchów.

Screen z gry Street Fighter IV

Street Fighter IV (Premierowa Okazja; średnia ocen wystawionych grze: 91 proc.) – bez wątpienia najlepsza bijatyka na komputery osobiste. Nie, nie tylko dlatego, że to w sumie jedyna next-genowa produkcja z tego gatunku na tę platformę – ona sama w sobie jest fantastyczna! Gameplay’owo to taka nowoczesna „dwójka”: jest nad wyraz dynamicznie i efektownie, zaś samą rozgrywkę można by podsumować frazą „easy to learn, hard to master – łatwa, by się jej nauczyć, i trudna, by stać się w niej mistrzem (zarówno prostych ciosów, jak i złożonych uderzeń jest cała masa). Co istotne, za bardzo ciepłym przyjęciem produkcji nie stoi sam frenetyczny system walki – Street Fighter IV to także przepiękna grafika (rodem z kreskówek) i perfekcyjna oprawa audio. Co więcej, ku uciesze użytkowników komputerów osobistych, zadbano o optymalizację (jest genialna!) oraz wygodne sterowanie za pomocą klawiatury (oczywiście można podłączyć pada, jeśli mamy konsolowe nawyki). Pozycja obowiązkowa na spotkania ze znajomymi.

Komentarze (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Co Ty myślisz na temat poruszony w powyższym tekście?

Jeśli zalogujesz się Twoje komentarze zostaną powiązane z Twoim kontem na forum. Nie będziesz musiał(a) podawać także kodu zabezpieczającego. Jeżeli nie masz jeszcze konta, możesz zarejestrować się.
Zgłoś błąd