News

Serie wydawnicze – najciekawsze reedycje

Tanie gry z serii eXtra Klasyka, TopSeller, Premium Games, EA Classics i innych po prześwietleniu

Techland, LEM, Ubisoft i Electronic Arts – kupujemy (część druga)

Mass Effect 2 (EA Classics; średnia ocen wystawionych grze: 94 proc.) – osobom, które grały tylko w „jedynkę”, może wydać się to niemożliwe, ale tak jest w istocie: druga odsłona kosmicznego cyklu gier RPG od studia BioWare jest jeszcze lepsza od znakomitej poprzedniczki! I to na wielu płaszczyznach, choć w zapowiedziach, trzeba przyznać, omawiany tytuł nie prezentował się jakoś fantastycznie. Elementy walki oparte na ciut skostniałym systemie osłon (w „dwójce” jest więcej akcji, a mniej mechanizmów rodem z RPG-ów w porównaniu do Mass Effect) czy też grafika bazująca na wyeksploatowanym Unreal Engine 3 nie napawały przesadnym optymizmem. Twórcom jednak udało się nie tylko oszlifować te trochę utarte elementy, ale również genialnie skleić zajmujące wątki rządzące przedstawioną w sadze historią (i to dosłownie z punktu widzenia gracza, bo można importować save’y z „jedynki”!), a całość „podlać” niesztampowym klimatem, który budują między innymi wykonane z nielichym pietyzmem dialogi. Reasumując, jeden z nielicznych tytułów, do którego świetnie pasuje określenie „gra idealna” (przy czym w wersji oryginalnej, tj. angielskiej, bowiem w polskiej edycji owoce pracy rodzimych aktorów są co najwyżej średnie).

Screen z gry: Mass Effect 2

Left 4 Dead 2 (EA Classics; średnia ocen wystawionych grze: 89 proc.) – w prognozach była krytykowana za brak istotnych zmian w stosunku do pierwowzoru, a gdy już zadebiutowała... i tak sprzedała się świetnie. Nie od dziś wiadomo, że liczą się szczegóły: choć nowy tryb „Poszukiwacz” czy też możliwość walki za pomocą broni białej na papierze prezentują się dość niemrawo, to w praktyce są źródłem mamuciej radości. A reszta to genialna prostota w najlepszym wydaniu, którą charakteryzuje idealna równowaga poszczególnych elementów gameplay’u (rozmiar i projekt map, dobór środków uśmiercania zombiaków etc.). Nie ma bata – Left 4 Dead 2 oferuje najlepszy sieciowy tryb współpracy na rynku. Warto przy tym nadmienić, że w serii EA Classics jest również Left 4 Dead. W „jedynkę” nadal gra sporo osób, a dzięki aktualizacjom i modom nie ustępuje znacząco młodszemu bratu.

Komentarze (3)

Poniżej wyświetlone są komentarze opublikowane najwcześniej (1-3). Wyświetl 10 najnowszych komentarzy. Autorem ostatniej wypowiedzi jest: jesi.

juliadave

  • Goście

Napisano 22 wrz 2017, 15:00

Thanks for sharing this best stuff with us! Keep sharing! I am new in the blog writing.All types of blogs and posts are not helpful for the readers.Here the author is giving good thoughts professional writing services and suggestions to each and every reader through this article.Quality of the content is the main element of the blog. This is the way of writing and presenting.Waiting for again wonderful blogs or posts.

jessicaalex

  • Goście

Napisano 22 wrz 2017, 15:03

I really enjoyed reading your article. I found this as an informative and interesting post, so i think it is very useful can someone do my assignment for me and knowledgeable. I would like to thank you for the effort you made in writing this article.

jesi

  • Goście

Napisano 16 paź 2017, 09:44

Great post thanks for sharing best vpn for kodi
Jeśli zalogujesz się Twoje komentarze zostaną powiązane z Twoim kontem na forum. Nie będziesz musiał(a) podawać także kodu zabezpieczającego. Jeżeli nie masz jeszcze konta, możesz zarejestrować się.
Zgłoś błąd