News

Serie wydawnicze – najciekawsze reedycje

Tanie gry z serii eXtra Klasyka, TopSeller, Premium Games, EA Classics i innych po prześwietleniu

Techland, LEM, Ubisoft i Electronic Arts – kupujemy (część pierwsza)

Windchaser (Gry dla Ciebie; średnia ocen wystawionych grze: 69 proc.) – trochę przestarzała – czy to idzie o główne elementy rozgrywki czy warstwę wizualną – hybryda RTS-a ze strategią. Początek jest rachityczny: dość oklepana fabuła i nie do końca jasne zasady zabawy mogą szybko odrzucić, szczególnie jeśli jesteśmy uczuleni na polskie głosy w grach, bo te w omawianym tytule są raczej marne. Warto jednak się przełamać i poświęcić relatywnie długiej niemieckiej produkcji więcej czasu – kilka godzin w ciekawym świecie magii i technologii wystarczą, by nieźle się doń wkręcić, doceniając nie tylko niezgorsze elementy stricte erpeegowe (ciekawy rozwój postaci, fajne poboczne wyzwania), ale również przedstawioną historię, która pod koniec rozgrywki sporo zyskuje. Za tę cenę warto przebadać.

Doom 3 (Best of Activision; średnia ocen wystawionych grze: 87 proc.) – jedna z najbardziej kontrowersyjnych gier 2005 roku. O ile warstwa gameplay’owa nie budzi większych zastrzeżeń (mało który shooter z elementami horroru serwuje tak satysfakcjonujące wymiany ognia), o tyle chociażby zróżnicowanie rozgrywki jest aspektem nielicho dyskusyjnym, gdyż podczas stosunkowo długiej kampanii zwiedzamy szalenie homogeniczne pod względem kolorystyki i wystroju wnętrze XXII-wiecznej bazy na Marsie. Bazy, dodajmy, pełnej zombie – których wyraz twarzy każe przypuszczać, że spędzili ciężkie godziny w toalecie, pozbywając się niesmacznego obiadu – i rzucających ognistą plazmą maszkar, które gracz kasuje za pomocą klasycznego, ale świetnie dobranego oręża. A czy znajdziemy jeszcze tutaj coś dobrego dla naszych uszu i oczu? Jak na swój wiek, produkcja prezentuje się całkiem nieźle (nawiasem mówiąc, w sieci łatwo znaleźć mody usprawniające warstwę wideo). Warto przypomnieć sobie tę klimatyczną grę przed premierą Dooma 4, który ponoć jest wysmażany w podziemiach id Software.

Screen z gry Dragon Age: Początek

Dragon Age: Początek (EA Classics; średnia ocen wystawionych grze: 91 proc.) – tytuł, który, co jest dokonaniem zasługującym na ogromne brawa, zestawia w idealnych proporcjach dla współczesnego gracza wciąż uśmiechodajną mechanikę RPG-ów sprzed ponad dziesięciu lat z rozwiązaniami charakterystyczni dla teraźniejszych produkcji fabularnych. Nie powinno więc dziwić to, że z tego miksu przyrządzonego przez mistrzów gatunku, studio BioWare, powstało dzieło najwyższej próby – rolplej, w którym znajdujemy i świetną fabułę, i doszlifowany system rozwoju postaci, i masę znakomitych dialogów, i mrowie charyzmatycznych bohaterów. W sumie można przyczepić się jedynie do ciut przeleżałej grafiki. Biorąc jednak pod uwagę całokształt, Dragon Age: Początek to dopracowana (liczba bugów jest mała w stosunku do Risena), nader kompletna gra RPG, która nie bez kozery zyskała sporo fanów.

Komentarze (3)

Poniżej wyświetlone są komentarze opublikowane najwcześniej (1-3). Wyświetl 10 najnowszych komentarzy. Autorem ostatniej wypowiedzi jest: jesi.

juliadave

  • Goście

Napisano 22 wrz 2017, 15:00

Thanks for sharing this best stuff with us! Keep sharing! I am new in the blog writing.All types of blogs and posts are not helpful for the readers.Here the author is giving good thoughts professional writing services and suggestions to each and every reader through this article.Quality of the content is the main element of the blog. This is the way of writing and presenting.Waiting for again wonderful blogs or posts.

jessicaalex

  • Goście

Napisano 22 wrz 2017, 15:03

I really enjoyed reading your article. I found this as an informative and interesting post, so i think it is very useful can someone do my assignment for me and knowledgeable. I would like to thank you for the effort you made in writing this article.

jesi

  • Goście

Napisano 16 paź 2017, 09:44

Great post thanks for sharing best vpn for kodi
Jeśli zalogujesz się Twoje komentarze zostaną powiązane z Twoim kontem na forum. Nie będziesz musiał(a) podawać także kodu zabezpieczającego. Jeżeli nie masz jeszcze konta, możesz zarejestrować się.
Zgłoś błąd