News

Nvidia GeForce GTX 560 Ti

Powrót legendy?

Tabela faktów pokaż/ukryj

Produkt: MSI GeForce GTX 560 Ti Twin Frozr II OC
Producent: MSI International
Procesor graficzny: GF114
Zainstalowana pamięć: 1 GB
Rodzaj zainstalowanej pamięci: GDDR5
Częstotliwość taktowania rdzenia: 880 MHz
Częstotliwość taktowania pamięci: 1050 MHz

Testy wydajności

Przejdziemy teraz do najważniejszej części naszego testu, a więc do aspektu wydajności nowego układu Nvidii. Nasz egzemplarz testowy to oczywiście model niereferencyjny z podniesionymi fabrycznie zegarami, ale bardzo dobrze ukazujący moc drzemiącą w rdzeniu GF114. Wydajność porównaliśmy głównie do Radeona HD 6950 oraz poprzedniczki 560-tki – GeForce’a GTX 460. Nie zabrakło jednak kart z wyższego oraz niższego przedziału cenowego.

Na pierwszy ogień poszły testy w programach syntetycznych. Jak na razie 3DMarki oceniają naszego bohatera dużo niżej niż głównego konkurenta z obozu „czerwonych”. Nieco inaczej przedstawia się sprawa wydajności w Unigine Heaven Benchmark 2.1. Tutaj od dawna niepodzielnie rządziły karty Nvidii i właściwie nic się w tym aspekcie nie zmieniło.

Komentarze (23)

Poniżej wyświetlone są komentarze opublikowane najwcześniej (1-10 - zobacz więcej. Wyświetl 10 najnowszych komentarzy. Autorem ostatniej wypowiedzi jest: doniu500.

Lech

  • Goście

Napisano 7 sty 2012, 02:36

jak dla mie karta na plus,,,,mozna ja krecic do woli wszystkie gry chodza na max,,,solidna konstrukcja msi ,karta super

rozczarowani

  • Goście

Napisano 19 lut 2012, 20:34

Karta ogólnie  delikatnie mówiąc do kitu. Gołym okiem widać przeskoki  klatek przy przesówaniu obrazu w grze poziomo i pionowo. Bardzo to męczy oczy. Karta powinna działac po zainstalowaniu jej wraz ze sterownikami bez szczególnych  indywidualnych dodatkowych ustawień. W przypadku tej karty nic nie wpływa na poprawe jej działania.
NIE POLECAM

TO MOJE NAJWIĘKSZE ROZCZAROWANIE za ta cene ............

Sticky

  • Redakcja
  • 381 postów

Napisano 20 lut 2012, 00:43

Może masz po prostu felerny model i na gwarancję warto oddać?

Doniu

  • Goście

Napisano 20 lut 2012, 23:40

JA podkreciłem tą karte na rdzeniu 1000 MHz a na pamięci 1200 MHz i karta miała juz dość nie wiem czy trza podnieść napięcie na rdzeniu czy to wada karty na 940/1250 działa bez problemow:)

Doniu

  • Goście

Napisano 21 lut 2012, 07:45

Lech może powiesz jak ja dobrze dociągnać:D ja mam intel celeron E3400 2.60 GHz i do tego 2 GB ramu :) Płyta głowna Asrock karta działa na PCIE-Express 1.1

Sticky

  • Redakcja
  • 381 postów

Napisano 21 lut 2012, 09:36

Twój procesor niesamowicie ogranicza tą kartę, więc nawet jej overclocking się nie opłaci. Poczujesz różnicę, jak zmienisz procesor na coś nowszego.

Doniu

  • Goście

Napisano 21 lut 2012, 10:03

To znaczy że z kartą jest jak w najlepszym porządku:) a na core i7 nie stać mnie hehe:D. To nic zostawię seryjnie i będzie gites dzięki za pomoc:)

Sticky

  • Redakcja
  • 381 postów

Napisano 21 lut 2012, 11:50

Wystarczy Athlon II i jakaś tania płyta z DDR3 do tego i już poczujesz różnicę ;)

Doniu

  • Goście

Napisano 21 lut 2012, 12:30

Wiesz:). Jak bym miał trochę kasy brał bym coś pod intela wydajnego bo amd nie są wydajne:). A płyty na DDR 3 są tanie 150 zł tylko problem z procesorem intela bo są strasznie drogie:). Ja i tak się ciesze że wogóle działa ta karta:D

NuCore

  • Redakcja
  • 1589 postów

Napisano 21 lut 2012, 13:05

Wyświetl postUżytkownik Doniu dnia napisał

Wiesz:). Jak bym miał trochę kasy brał bym coś pod intela wydajnego bo amd nie są wydajne:). A płyty na DDR 3 są tanie 150 zł tylko problem z procesorem intela bo są strasznie drogie:). Ja i tak się ciesze że wogóle działa ta karta:D

Czy  procesory są drogie? Obecnie LGA 1155 wychodzi taniej, niż inwestowanie w leciwą już platformę LGA 775. Przykłady:

Celeron G530 LGA 1155 cena ok 155 zł
Celeron E3400 LGA 775 cena ok 200 zł

Płyty główne

Gigabyte GA-H61M-DS2 s1155 cena około 185 zł
Gigabyte GA-G41MT-S2PT s775 cena około 155 zł

Podsumowując cena CPU + MB = ...

G530 + płyta = 340 zł
E3400 + płyta = 355 zł

Podsumowując zostaje nam przynajmniej 15zł na oblanie sprzętu jakimś dobrym 4-pack'iem lub po dołożeniu kilku złotówek "wodą ognistą", a mamy znacznie nowocześniejszy i wydajniejszy sprzęt;)