News

Nvidia GeForce GTX 560 Ti

Powrót legendy?

Tabela faktów pokaż/ukryj

Produkt: MSI GeForce GTX 560 Ti Twin Frozr II OC
Producent: MSI International
Procesor graficzny: GF114
Zainstalowana pamięć: 1 GB
Rodzaj zainstalowanej pamięci: GDDR5
Częstotliwość taktowania rdzenia: 880 MHz
Częstotliwość taktowania pamięci: 1050 MHz

Podkręcanie

Każdy z Was pamięta zapewne, jaki potencjał OC drzemał w GeForce’ach GTX 460. Jego referencyjne taktowanie było raczej nieczęsto spotykane w konstrukcjach znajdujących się na sklepowych półkach. Czy tak samo jest z naszym dzisiejszym bohaterem? Nie omieszkaliśmy oczywiście sprawdzić. MSI GeForce GTX 560 Ti Twin Frozr II fabrycznie taktowana jest zegarami: 880 MHz dla rdzenia graficznego, 1760 MHz dla shaderów oraz 1050 MHz dla pamięci VRAM. Nam udało się poprawić ten wynik, a osiągnięte częstotliwości są całkiem zadowalające. 990 MHz dla GPU, 1980 MHz dla shaderów oraz 1100 MHz to zapewne tylko próbka możliwości. Ze względu jednak na ograniczony czas i obawę przed uszkodzeniem sampla nie zdecydowaliśmy się na ostrzejsze podniesienie napięcia i w konsekwencji zegarów. Wyniki po podkręceniu prezentujemy poniżej.

Programy syntetyczne

Crysis Warhead

Aliens vs Predator Benchmark

Resident Evil 5

Just Cause 2

Dodatkowe kilka lub czasem kilkanaście FPS więcej to bardzo dobry wynik. Oczywiście potencjał OC może być zależny od danej karty, ale wierzymy, że pobicie bariery 1000 MHz dla rdzenia nie będzie wcale takie trudne. Co więcej, Gigabyte już zapowiedział konstrukcję taktowaną właśnie takim zegarem. Czy szykuje się więc karta do bicia rekordów? Pożyjemy, zobaczymy.

Komentarze (23)

Poniżej wyświetlone są komentarze opublikowane najwcześniej (1-10 - zobacz więcej. Wyświetl 10 najnowszych komentarzy. Autorem ostatniej wypowiedzi jest: doniu500.

Lech

  • Goście

Napisano 7 sty 2012, 02:36

jak dla mie karta na plus,,,,mozna ja krecic do woli wszystkie gry chodza na max,,,solidna konstrukcja msi ,karta super

rozczarowani

  • Goście

Napisano 19 lut 2012, 20:34

Karta ogólnie  delikatnie mówiąc do kitu. Gołym okiem widać przeskoki  klatek przy przesówaniu obrazu w grze poziomo i pionowo. Bardzo to męczy oczy. Karta powinna działac po zainstalowaniu jej wraz ze sterownikami bez szczególnych  indywidualnych dodatkowych ustawień. W przypadku tej karty nic nie wpływa na poprawe jej działania.
NIE POLECAM

TO MOJE NAJWIĘKSZE ROZCZAROWANIE za ta cene ............

Sticky

  • Redakcja
  • 381 postów

Napisano 20 lut 2012, 00:43

Może masz po prostu felerny model i na gwarancję warto oddać?

Doniu

  • Goście

Napisano 20 lut 2012, 23:40

JA podkreciłem tą karte na rdzeniu 1000 MHz a na pamięci 1200 MHz i karta miała juz dość nie wiem czy trza podnieść napięcie na rdzeniu czy to wada karty na 940/1250 działa bez problemow:)

Doniu

  • Goście

Napisano 21 lut 2012, 07:45

Lech może powiesz jak ja dobrze dociągnać:D ja mam intel celeron E3400 2.60 GHz i do tego 2 GB ramu :) Płyta głowna Asrock karta działa na PCIE-Express 1.1

Sticky

  • Redakcja
  • 381 postów

Napisano 21 lut 2012, 09:36

Twój procesor niesamowicie ogranicza tą kartę, więc nawet jej overclocking się nie opłaci. Poczujesz różnicę, jak zmienisz procesor na coś nowszego.

Doniu

  • Goście

Napisano 21 lut 2012, 10:03

To znaczy że z kartą jest jak w najlepszym porządku:) a na core i7 nie stać mnie hehe:D. To nic zostawię seryjnie i będzie gites dzięki za pomoc:)

Sticky

  • Redakcja
  • 381 postów

Napisano 21 lut 2012, 11:50

Wystarczy Athlon II i jakaś tania płyta z DDR3 do tego i już poczujesz różnicę ;)

Doniu

  • Goście

Napisano 21 lut 2012, 12:30

Wiesz:). Jak bym miał trochę kasy brał bym coś pod intela wydajnego bo amd nie są wydajne:). A płyty na DDR 3 są tanie 150 zł tylko problem z procesorem intela bo są strasznie drogie:). Ja i tak się ciesze że wogóle działa ta karta:D

NuCore

  • Redakcja
  • 1589 postów

Napisano 21 lut 2012, 13:05

Wyświetl postUżytkownik Doniu dnia napisał

Wiesz:). Jak bym miał trochę kasy brał bym coś pod intela wydajnego bo amd nie są wydajne:). A płyty na DDR 3 są tanie 150 zł tylko problem z procesorem intela bo są strasznie drogie:). Ja i tak się ciesze że wogóle działa ta karta:D

Czy  procesory są drogie? Obecnie LGA 1155 wychodzi taniej, niż inwestowanie w leciwą już platformę LGA 775. Przykłady:

Celeron G530 LGA 1155 cena ok 155 zł
Celeron E3400 LGA 775 cena ok 200 zł

Płyty główne

Gigabyte GA-H61M-DS2 s1155 cena około 185 zł
Gigabyte GA-G41MT-S2PT s775 cena około 155 zł

Podsumowując cena CPU + MB = ...

G530 + płyta = 340 zł
E3400 + płyta = 355 zł

Podsumowując zostaje nam przynajmniej 15zł na oblanie sprzętu jakimś dobrym 4-pack'iem lub po dołożeniu kilku złotówek "wodą ognistą", a mamy znacznie nowocześniejszy i wydajniejszy sprzęt;)