News

Nvidia GeForce GTX 560 Ti

Powrót legendy?

Tabela faktów pokaż/ukryj

Produkt: MSI GeForce GTX 560 Ti Twin Frozr II OC
Producent: MSI International
Procesor graficzny: GF114
Zainstalowana pamięć: 1 GB
Rodzaj zainstalowanej pamięci: GDDR5
Częstotliwość taktowania rdzenia: 880 MHz
Częstotliwość taktowania pamięci: 1050 MHz

Metro 2033 DX11

Metro 2033 DX10

World in Conflict

Najważniejszą jednak wartość przedstawiają testy w grach komputerowych i tych także nie mogło zabraknąć. Nasz egzemplarz testowy potrafił nas niejednokrotnie zaskoczyć, choć nie zawsze pozytywnie. Tym niemniej na tle Radeona HD 6950 karta prezentuje bardzo dobrą wydajność. Tam, gdzie wygrywa (np. AvP, Resident Evil 5 czy Just Cause 2), robi to w bardzo wyraźny sposób. Widać jednak, że układowi GF114 towarzyszy „schorzenie” wszystkich GeForce’ów, a więc gorsze niż w konstrukcjach „czerwonych” skalowanie wraz ze wzrostem rozdzielczości. W takim CoD: MW2 w rozdzielczości full HD potrafi oddać pole praktycznie bez walki, by w najniższej, w której testujemy (1280 x 1024), zrównać się z Radeonem HD 6950. Widać za to wyraźny i bardzo odczuwalny wzrost względem 460-tek. Różnica nie jest jednak aż tak proporcjonalna do ceny samego urządzenia. Z całą pewnością jednak możemy powiedzieć, że karta w segmencie średnim jest bardzo ciekawym produktem.

Komentarze (23)

Poniżej wyświetlone są komentarze opublikowane najwcześniej (1-10 - zobacz więcej. Wyświetl 10 najnowszych komentarzy. Autorem ostatniej wypowiedzi jest: doniu500.

Lech

  • Goście

Napisano 7 sty 2012, 02:36

jak dla mie karta na plus,,,,mozna ja krecic do woli wszystkie gry chodza na max,,,solidna konstrukcja msi ,karta super

rozczarowani

  • Goście

Napisano 19 lut 2012, 20:34

Karta ogólnie  delikatnie mówiąc do kitu. Gołym okiem widać przeskoki  klatek przy przesówaniu obrazu w grze poziomo i pionowo. Bardzo to męczy oczy. Karta powinna działac po zainstalowaniu jej wraz ze sterownikami bez szczególnych  indywidualnych dodatkowych ustawień. W przypadku tej karty nic nie wpływa na poprawe jej działania.
NIE POLECAM

TO MOJE NAJWIĘKSZE ROZCZAROWANIE za ta cene ............

Sticky

  • Redakcja
  • 381 postów

Napisano 20 lut 2012, 00:43

Może masz po prostu felerny model i na gwarancję warto oddać?

Doniu

  • Goście

Napisano 20 lut 2012, 23:40

JA podkreciłem tą karte na rdzeniu 1000 MHz a na pamięci 1200 MHz i karta miała juz dość nie wiem czy trza podnieść napięcie na rdzeniu czy to wada karty na 940/1250 działa bez problemow:)

Doniu

  • Goście

Napisano 21 lut 2012, 07:45

Lech może powiesz jak ja dobrze dociągnać:D ja mam intel celeron E3400 2.60 GHz i do tego 2 GB ramu :) Płyta głowna Asrock karta działa na PCIE-Express 1.1

Sticky

  • Redakcja
  • 381 postów

Napisano 21 lut 2012, 09:36

Twój procesor niesamowicie ogranicza tą kartę, więc nawet jej overclocking się nie opłaci. Poczujesz różnicę, jak zmienisz procesor na coś nowszego.

Doniu

  • Goście

Napisano 21 lut 2012, 10:03

To znaczy że z kartą jest jak w najlepszym porządku:) a na core i7 nie stać mnie hehe:D. To nic zostawię seryjnie i będzie gites dzięki za pomoc:)

Sticky

  • Redakcja
  • 381 postów

Napisano 21 lut 2012, 11:50

Wystarczy Athlon II i jakaś tania płyta z DDR3 do tego i już poczujesz różnicę ;)

Doniu

  • Goście

Napisano 21 lut 2012, 12:30

Wiesz:). Jak bym miał trochę kasy brał bym coś pod intela wydajnego bo amd nie są wydajne:). A płyty na DDR 3 są tanie 150 zł tylko problem z procesorem intela bo są strasznie drogie:). Ja i tak się ciesze że wogóle działa ta karta:D

NuCore

  • Redakcja
  • 1589 postów

Napisano 21 lut 2012, 13:05

Wyświetl postUżytkownik Doniu dnia napisał

Wiesz:). Jak bym miał trochę kasy brał bym coś pod intela wydajnego bo amd nie są wydajne:). A płyty na DDR 3 są tanie 150 zł tylko problem z procesorem intela bo są strasznie drogie:). Ja i tak się ciesze że wogóle działa ta karta:D

Czy  procesory są drogie? Obecnie LGA 1155 wychodzi taniej, niż inwestowanie w leciwą już platformę LGA 775. Przykłady:

Celeron G530 LGA 1155 cena ok 155 zł
Celeron E3400 LGA 775 cena ok 200 zł

Płyty główne

Gigabyte GA-H61M-DS2 s1155 cena około 185 zł
Gigabyte GA-G41MT-S2PT s775 cena około 155 zł

Podsumowując cena CPU + MB = ...

G530 + płyta = 340 zł
E3400 + płyta = 355 zł

Podsumowując zostaje nam przynajmniej 15zł na oblanie sprzętu jakimś dobrym 4-pack'iem lub po dołożeniu kilku złotówek "wodą ognistą", a mamy znacznie nowocześniejszy i wydajniejszy sprzęt;)