News

Nvidia GeForce GTX 560

GeForce GTX 460 + 100?

Tabela faktów pokaż/ukryj

Produkt: Sparkle GeForce GTX 560
Producent: Sparkle
Procesor graficzny: GF114
Zainstalowana pamięć: 1 GB
Rodzaj zainstalowanej pamięci: GDDR5
Częstotliwość taktowania rdzenia: 810 MHz
Częstotliwość taktowania pamięci: 1002 MHz (efektywnie 4008 MHz)

Podkręcanie

Zapewne przypominacie sobie świetne możliwości OC poprzednika 560-tki. To właśnie ten aspekt zadecydował o tak dużej popularności GeForce'a GTX 460. Ubiegłoroczny hit po podkręceniu bez problemu doganiał wydajniejsze i droższe konstrukcje, a przy tym kultura pracy takiej jednostki wcale nie była dużo gorsza niż przed tym zabiegiem. Główny bohater naszej dzisiejszej recenzji ma bardzo podobne możliwości. Z referencyjnych 810 MHz dla rdzenia (1620 MHz dla Shaderów) i 1002 MHz dla pamięci graficznej udało nam się wyciągnąć odpowiednio 990 MHz/1980 MHz/1145 MHz (efektywnie 4580 MHz). Całkiem nieźle, ale – co najważniejsze – dało to wymierne korzyści w postaci znacznego wzrostu liczby FPS w grach. Dokładne wyniki prezentujemy na wykresach poniżej.

Crysis Warhead

Aliens vs Predator Benchmark

Just Cause 2

Komentarze (12)

Poniżej wyświetlone są komentarze opublikowane najwcześniej (1-10 - zobacz więcej. Wyświetl 10 najnowszych komentarzy. Autorem ostatniej wypowiedzi jest: Gość.

frustrat

 • Goście

Napisano 22 paź 2011, 22:44

Pierwsza rzecz to fakt, że obsługa 3monitorów mimo 2*DVI i mini-HDMI jest irytująca, gdyż zwyczajnie do wejścia HDMI nie mieści się przejściówka załączona w zestawie. Na upartego wejdzie krzywo, bo przeszkadza zbyt blisko umiesczone wyjście DVI.
Każdy kto miał tę kartę w ręcę od razu, by to zauważył, dlatego uważam, że recenzent owej karty GTX 560 nie widział, ani nie dotknął.

MILANS

 • Redakcja
 • 1360 postów

Napisano 23 paź 2011, 10:38

Najprawdopodobniej Ardian nie podłączał trzech monitorów i z tego też powodu nie zauważył występowania takiego problemu. Idąc Twoim tokiem rozumowania, można stwierdzić, że również producent tej karty nie widział, ani nie dotknął ;)

siwyAK

 • Redakcja
 • 1909 postów

Napisano 23 paź 2011, 22:40

frustrat, a mógłbyś mi powiedzieć, gdzie tu jest w ogóle mowa o korzystaniu z 3 monitorów? Druga sprawa, to gdzie widzisz tą przejściówkę, bo ja w zestawie takiej nie znalazłem (możliwe, że jakaś "limitowana" edycja). Ale najlepsze, to jak w ogóle do tej karty podłączyć 3 monitory? Są specjalne edycje, które to umożliwiają, ale nie przypominam sobie, żeby karta od Sparkle na to pozwalała. To nie ten producent GPU, żeby robić konfiguracje wielomonitorowe na jednej karcie.

popo

 • Goście

Napisano 20 gru 2011, 21:18

FRUSTRAT nieprawda,posiadam PNY GTX560 i mam podłączone trzy monitory,dwa div i jeden mini hdmi,nie ma problemu z odległościami od kabli

Guest

 • Goście

Napisano 9 cze 2012, 10:27

mam te grafike 560 nvidia gigabyte 256 bit ddr5 pixel 5.0 ale cos nie jestem do niej przekonany

DaveN

 • Goście

Napisano 10 cze 2012, 13:51

Mam pytanie. Na początku roku kupiłem nowego kompa właśnie z tą kartą. Podłączyłem poprzez złącze mini HDMI tv led. Do jednego z wejsc DVI podłączyłem monitor.  Mogłem pracować na jednym, na drugim lub na obu naraz. Przez jakiś czas działało normalnie aż do wczoraj. Próbowałem już chyba wszystkich rozwiązań. Poprzez reinstalkę systemu (był i jest Win 7), ściągnięcie najnowszych sterowników. Nic nie pomaga. Wiem, że za tryb wieloekranowy odpowiedzialny jest nView. Podczas instalacji ten pakiet nie został zainstalowany, a kiedy chciałem zainstalować go ręcznie poijawił mi się komunikat "NVIDIA nView Desktop Manager installation failed. nView is not supported on this hardware for this operating system." Doszedłem zatem do wniosku, że przyczyną może być awaria jakichś układów na karcie graficznej. Czy ktoś się spotkał z podobnym problemem, lub czy moje spostrzeżenia i rozumowanie mogą być prawdziwe?

Sticky

 • Redakcja
 • 381 postów

Napisano 10 cze 2012, 14:30

Awaria wątpię, prędzej jakiś konflikt ze sterownikami. Spróbuj usunąć sterowniki i dodatkowo wyczyść wszystko co ma związek z nV poprzez Driver Cleanera, albo Driver Sweeper'a czy jakoś tak ;)

DaveN

 • Goście

Napisano 10 cze 2012, 21:38

Próbowałem już chyba wszystkiego. I nadal nic. Najdziwniejsze jest to, że kiedy mam podłączony tylko jeden (monitor lub TV) to każdy gra. Lecz gdy np. podczas  pracy z TV spróbuję podpiąc kabel od monitora to wtedy obraz z TV znika i nie ma go nigdzie. Gdy pracuję na monitorze i podłączę kabel HDMI od TV to obraz na monitorze jest nadal. Tym bardziej, że problem zaczął się nagle. Wcześniej działało i nie było żadnych problemów ze sterownikami. Zatem może to być coś z kartą, gdyż moje przypuszczenia potwierdza znajomy, który jest bieglejszy ode mnie w sprawach technicznych, gdyz zajmuje się tym zawodowo.

Sticky

 • Redakcja
 • 381 postów

Napisano 10 cze 2012, 23:33

Najprosciej byloby oddac ja na gwarancje skoro jest przypuszczenie uszkodzenia ktoregos ukladu.

johned

 • Goście

Napisano 18 maj 2016, 08:50

Jego ciekawe informacje o komputerze. unluck, używam ró żnych jeden dla tej funkcji. harga isuzu mux baru , harga honda pcx 150 abs , harga suzuki address motogp
Jeśli zalogujesz się Twoje komentarze zostaną powiązane z Twoim kontem na forum. Nie będziesz musiał(a) podawać także kodu zabezpieczającego. Jeżeli nie masz jeszcze konta, możesz zarejestrować się.
Zgłoś błąd